USŁUGI ZARZĄDZANIA DRUKIEM

RAM-SERWIS Sp. z o.o. będąc od 1996 roku autoryzowanym serwisem urządzeń drukujących OKI rozszerzył swoją ofertę o grupę produktów Executive Series  wraz z kontraktami serwisowymi w 2012r. Jest to projekt realizowany współnie z OKI Printing Solutions Polska. Kontrakt serwisowy od strony klienta to outsourcing opieki serwisowej nad urządzeniami drukującymi. Opieka ta zawiera wszystkie koszty zużywanych materiałów oraz świadczonych usług w tym:

 

 • koszt robocizny i dojazdu do klienta w godzinach pracy serwisu
 • koszt wymiennych części zamiennych
 • opiekę serwisu – dokonywanie napraw i przeglądów okresowych urządzenia
 • dostawę materiałów eksploatacyjnych (tonery, pasy transmisyjne, fusery, bębny) z wyjątkiem papieru

Obsługa systemu wymaga od operatora wykonywania tylko części czynności obsługowych i konserwacyjnych, które nie są objęte umową. W zakres tych czynności wchodzi m.in.: dokładanie papieru, wymiana wcześniej dostarczonych materiałów eksploatacyjnych (tonery, bębny).

 

Klient rozlicza się z RAM-SERWIS miesięcznie na podstawie ilości wykonanych wydruków, wnosząc opłatę za każdą stronę A4 lub A3.

Co to oznacza dla klienta?

Dla klienta podpisującego umowę o pełna opiekę serwisową to korzyści w postaci:

 

 • oszczędności czasu
 • braku dodatkowych zadań
 • jedna faktura za opiekę serwisową
 • jeden kontakt
 • dłuższa gwarancja na urządzenie
 • jasno określone, elastyczne koszty
 • bezpieczeństwo
 • oszczędność pieniędzy

 

Standardowo kontrakt serwisowy podpisywany jest na okres 36 miesięcy

 

Nasi specjaliści są gotowi wykonać audyt Państwa obecnej struktury i kosztów drukowania oraz przedstawić ofertę na nasze usługi, dzięki którym możecie Państwo zaoszczędzić czas i koszty związane z drukowaniem, kopiowaniem i skanowaniem dokumentów.

Przy odpowiedniej liczbie deklarowanych wydruków, poziomie pokrycia strony i doborze sprzętu drukującego koszt jednego wydruku w wersji mono może osiągnąć poziom zaledwie kilku groszy!

Przedstawimy dokładną kalkulację kosztów wydruków po analizie standardowych Państwa wydruków i określeniu poziomu pokrycia strony co decyduje o kosztach zużycia tonerów, określimy optymalny poziom deklarowanej liczby wydruków oraz zaoferujemy optymalny dla Państwa sprzęt drukujący.

 

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym z naszymi specjalistami:

druk@ramserwis.pl


OKI Printing Solutions - oprogramowanie

OKI bezpłatnie dołącza do sprzedawanych drukarek poniższe oprogramowanie umożliwiające:

1. kontrolowanie kosztów wydruku i eksploatacji drukarki (OKI Print Control)

2. zarządzanie drukarkami w sieci (OKI Print SuperVision)

3. tworzenie, edycję i drukowanie dokumentów (OKI Template Manager)

 

1. OKI Print Control

Łatwe w użyciu narzędzie do kontrolowania kosztów wydruku i eksploatacji drukarki.

OKI Print Control jest narzędziem firmy OKI Printing Solutions umożliwiającym kontrolę nad wykorzystaniem drukarki oraz tworzenie raportów i statystyk. Ten łatwy w użyciu program umożliwia kontrolowanie wydruków indywidualnych użytkowników lub grup roboczych i obliczanie kosztów drukowania dokumentów.

Print Control client - jest oprogramowaniem jakie powinien posiadać każdy użytkownik drukarki.

Print Control Report Tool - nie jest wymagane do użytkowania oprogramowania OKI Print Control. Jest to zestaw makr do programu Microsoft Excel, które umożliwiają menedżerom IT analizę plików logów eksportowanych z Print Control Server.

Print Control Server - jest oprogramowaniem działającym na serwerze. Wysyła komendy do drukarek, zgodnie z ustawieniami wprowadzonymi przez administratora.

Koszty wydruku mogą być oszacowane w oparciu o:

 • Rozmiar strony

 • Rodzaj wydruku (kolor/czerń)

 • Rodzaj nośnika (papieru)

 • Czas wydruku

 • Simplex vs. duplex

Efektywna kontrola kosztów jest możliwa poprzez udostępnienie drukarki tylko autoryzowanym grupom roboczym lub użytkownikom indywidualnym. W ramach ustawień można przykładowo zezwolić tylko na wydruk czarno - biały, określić maksymalną liczbę wydrukowanych stron lub maksymalny czas pracy drukarki. Informacje te mogą być użyte do przygotowania raportów dla klientów lub działów firmy.

 

2. Print SuperVision

Uruchamiana przez przeglądarkę aplikacja do zarządzania drukarkami w sieci

Monitorowanie, raportowanie i zarządzanie drukarkami sieciowymi

Print SuperVision dostarczany przez OKI Printing Solutions jest oprogramowaniem narzędziowym do zarządzania drukarkami w sieci. Monitoruje wybrane drukarki, umożliwia konfigurowanie urządzeń i sporządzanie raportów. Oprogramowanie współpracuje ze wszystkimi typami drukarek.

Oprogramowanie jest dostępne w dwóch wersjach:
1. Print SuperVision.Net (Wersja 2.x) - najnowsza wersja Print SuperVision. Program wykorzystujący technologię Microsoft .Net

2. Print SuperVision Java - możliwość uruchamiania w systemach Windows i Linux. Ta wersja nie udostępnia wszystkich funkcji Print SuperVision

Główne możliwości Print SuperVision.Net:

· Podgląd statusu drukarek w czasie rzeczywistym

· Raportowanie stanu zużycia materiałów eksploatacyjnych (toner, pas transferu, zespół utrwalający)

· Zarządzanie zużyciem materiałów

· Powiadamianie e-mail o zdarzeniach takich, jak niski stan materiałów eksploatacyjnych lub błędy

· Klonowanie drukarek

· Drukowanie wielu plików poprzez FTP

· Komunikacja z innymi serwerami poprzez usługi XML (ta funkcja pozwala na zdalne oglądanie statusu urządzeń, tworzenie raportów itp.)

Print SuperVision składa się z dwóch części

1. Uruchamiana przez Internet aplikacja serwerowa, która obsługuje interfejs użytkownika

2. Program monitorujący PrintSuperVisor (PSV), który działa przez cały czas, gromadzi dane w bazie oraz rozsyła powiadomienia używając protokołu SNMP do komunikacji z drukarkami poprzez sieć IP i IPX.

(PSV jest zgodne z większością drukarek OKI)


3. Template Manager

Oprogramowanie ułatwiające tworzenie, edycję i drukowanie dokumentów

Template Manager 4.0 zapewnia swobodę twórczą niezależnie od doświadczenia użytkownika. Użytkownik ma do dyspozycji szeroki wybór gotowych wzorców w zaawansowanym i jednocześnie prostym w obsłudze narzędziu do edycji grafiki.

To bezpłatne oprogramowanie zostało zaprojektowane, aby umożliwić tworzenie i drukowanie szerokiej gamy papieru firmowego oraz materiałów promocyjnych takich jak broszury, etykiety adresowe, wizytówki, CD / DVD, kodów kreskowych i duże banery (do 1200 mm długości).

Profesjonalne dokumenty. Łatwe drukowanie.

Wykorzystując oprogramowanie Template Manager 4.0 można zmniejszyć koszty projektu związane drukowaniem ograniczając niepotrzebne zużycie papieru i kosztami związanymi z przekazywanie projektu do wykonania na zewnątrz (czas i pieniądze).

W prosty sposób można tworzyć profesjonalne dokumenty. Automatyczne dopasowanie dokumentu do nośnika gwarantuje jego prawidłowe wyrównanie i rozmiar.

Program ten umożliwia:

Import i scalanie danych, logotypów i czcionek do szablonów

Tworzenie wielostronicowych dokumentów

Natychmiastową zmianę wymiarów X-Y wzorca

Manipulację grafiką, rysowanie i edycję kształtów

Automatyczne dopasowanie i wyrównanie do nośnika

Template Manager 4.0 daje swobodę, wiedzę i narzędzia do tworzenia we własnym zakresie profesjonalnie wyglądających dokumentów.

WAŻNE: Template Manager nie wspiera systemów Windows 98 i MAC OS oraz jest kompatiblny tylko z drukarkamiOKI Printing Solutions.

Minimalne wymagania konfiguracyjne: • Windows 2000, Windows XP, Vista • Drukarka OKI Printing Solutions

 

******************************

Informacje dzięki uprzejmości OKI Printing Solutions

 


powrót